fbpx

W poszukiwaniu mojego artysty.

Sztuka tatuażu na przestrzeni lat rozwinęła się piorunująco  szybko i co ważne  wciąż rozwija się bezustannie. Dostępność usług w tej branży  jest obecnie ogromna, z całą dozą  odpowiedzialności można stwierdzić, że będzie jeszcze większa ze względu na przybierające na sile zainteresowanie. Powstaje dużo nowych, pięknych salonów,  spod ziemi  wyłania się coraz więcej utalentowanych artystów. Zatem jak wybrać tego jedynego, uszytego na miarę naszych oczekiwań? Czym się kierować?
O czym powinniśmy wiedzieć przed wyborem studia? Co jest ważne? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań, znajdziecie w tym artykule.

Nie ma reguł, są style.

O tyle nie ma zasad co do treści, jaką ma zawierać tatuaż. O ile istnieją zasady, które bardzo precyzyjnie wyznaczają określone style, w których poruszają się tatuatorzy. 

Każdy artysta pracuje w wypracowanym przez siebie stylu, dlatego wybierając studio, to jest właśnie jedno z pierwszych kryteriów, jakim powinniśmy się kierować. Gama stylu, w jakim poruszają się tatuatorzy, jest wielobarwna i obszerna. Każdy artysta wizje Waszego projektu będzie widział nieco inaczej. To jest najpiękniejsze w sztuce,  zarazem przyprawia o niemały zawrót głowy. W Waszej głowie powstaje teraz zapewne pytanie- Który z nich będzie najlepszy dla mnie? A może to nieistotne? – Zapewniam Was, że bardzo istotne.  Aby lepiej zobrazować istotę rzeczy, zróbmy mały test. Wyobraźmy sobie teraz pewną rzecz. Niech to będzie zwierzę – na przykład sowa. Zróbmy chwile pauzy i skupmy się na sowie. Wyobrażenie każdego, kto w tej chwili skupia się na tym, jakże  pięknym ptaku jest zupełnie inne. Ktoś o wrażliwym charakterze,  pełnym nostalgii, być może będzie ją widział w towarzystwie pełni księżyca na jednym z drzew ciemnego lasu, natomiast  osoba o usposobieniu bardziej  wesołym, wyobrazi sobie w tym momencie kolorową, bajkową postać sowy z wielkimi oczami, tańczącą piruety w balerinach i aby było jeszcze zabawniej z czapką świętego Mikołaja. To jest właśnie wyobrażenie danego tematu. Każdy artysta widzi sztukę  inaczej. Ma to przekład w wielu dziedzinach życia, począwszy od sztuki tatuażu, poprzez fotografie, kończąc  na sztuce kulinarnej. To jest odpowiedź  na pytanie- dlaczego  artysta pracujący na co dzień w Oldschool (mamy na myśli  charakterystyczny  solidny kontur z jaskrawymi kolorami) nie wykona Wam realistycznego tatuażu, którym będzie portret Waszej bliskiej osoby. W większości salonów tatuażu  pracuje kilku artystów poruszających się w odmiennych stylach. Taka opcja jest bardzo komfortowa, ponieważ jest większa szansa, że dany styl przypadnie Wam  do gustu.  Często zdarza się, że tatuator odmawia  wykonania projektu właśnie  ze względu na fakt, iż nie leży on w ramach estetyki, w jakiej porusza się  na co dzień.  Jeśli taka sytuacja Wam się przydarzy, świadczy to o profesjonalnej postawie  osoby, z którą macie do czynienia.

Zatem najważniejsze pytanie skierowane jest do wnętrza Waszych oczekiwań.

Czego tak naprawdę oczekuje?

A więc co jest ważne? Najważniejszym kryterium przy wyborze artysty jest przede wszystkim portfolio.

Gdzie szukać artysty?

W dzisiejszej  dobie Internetu to bardzo ułatwiona sprawa. Jeżeli lista artystów, którzy mogliby wykonać Wasz projekt w mieście, się skończyła, warto wyruszyć po swój wymarzony tatuaż trochę dalej.

W poszukiwaniu artysty oczywiście pomaga Internet, różne fora o tematyce tatuażu oraz, co również istotne, opinie klientów.

Bardzo dobrym sposobem na znalezienie konkretnego artysty są konwencje tatuatorskie. Odbywają się w każdej większej miejscowości przynajmniej raz w roku. Na konwencje przyjeżdżają  artyści z całej Polski jak  i również bliskiego regionu. To świetny moment na wyłowienie Waszego tatuatora. Podczas konwencji macie okazje również zamienić kilka słów z każdym z nich. Jest to dobra okazja, aby  podpatrzeć, jak wygląda jego sposób tatuowania na żywo. Czas oczekiwania na sesje u dobrego artysty przeważnie jest długi, warto jednak trochę poczekać, by cieszyć się pięknym arcydziełem do końca swoich dni.

Podsumowanie

Jak widać, jest wiele zagadnień, o których należy pamiętać. Dostępność komunikacji nigdy nie była tak prosta, wystarczy się trochę wysilić. Wspólnym mianownikiem w tym wszystkim jest zgodność stylu z Waszymi upodobaniami. Pamiętajcie, że oddając swój kawałek ciała, musicie obdarować Waszego artystę pełnym zaufaniem, wówczas to powstają najpiękniejsze dzieła sztuki.

Autorka tekstu: Emilia Woźniesińska – Studio Konwenans

Dodaj komentarz