fbpx

Jak dbać o świeży tatuaż?

Jeśli chcecie w pełni cieszyć się ze swojego nowego tatuażu, musicie zawsze postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji, których udzieli wasz tatuażysta. Jeśli nie będziecie chronić go przez zakażeniem, zwłaszcza w pierwszych etapach gojenia, grożą wam różne powikłania!

Już wiecie jakie są fazy gojenia tatuaży (artykuł tutaj). Musicie także wiedzieć o najważniejszym: jak dbać o świeży tatuaż? Mamy dla was kompendium wiedzy w pigułce!

  1. Od razu po zrobieniu

Tatuażysta po wykonaniu tatuażu myje go: czyści z resztek tuszu, dezynfekuje (to niestety piecze)
i zakłada opatrunek – owija folią i okleja plastrem papierowym. Z tak zawiniętym tatuażem idziecie do domu.

  1. Pierwsza zmiana opatrunku

Folię ściągacie2/3 godziny po zrobieniu tatuażu lub zostawiacie na noc -jeśli sesja skończyła się bardzo późno. Po ściągnięciu opatrunku dokładnie i delikatnie przemyjcie tatuaż: letnią wodą
z dodatkiem mydła LOVEINK. Absolutnie nie używajcie żadnych zapachowych żeli, mydeł czy peelingów! Loveink Tattoo Soap jest hipoalergiczne i ma tylko naturalne składniki! Pielęgnuje i myje skórę bez ryzyka infekcji.Po umyciu ostrożnie osuszcie tatuaż ręcznikiem papierowym – wchłonie wodę, a dodatkowo nie ma na nim niezliczonej ilości bakterii. Nie pocierajcie, nie trzyjcie i nie przykładajcie zwykłego ręcznika!

  1. Smarowanie

Po umyciu posmarujciemasłemdo pielęgnacji tatuażu – cienką warstwę, całą jego powierzchnię. Przez pierwsze dwa tygodnie smarujcie tatuaż 3-4 razy dziennie – aby był nawilżony. Gdy pojawią się strupy – nie zdrapujcie ich! Delikatnie wklepujcie w te miejsca masło LOVEINK! W innym razie możecie doprowadzić do pękania naskórka, uszkodzenia tatuażu i w efekcie do infekcji!

Porównując skład obu maści:Bepanthen’u i masła stworzonego do pielęgnacji tatuaży LOVEINK, śmiało można stwierdzić, że masło jest lepsze. Ma bogatszy skład i lepiej będzie regenerować świeżo zrobiony tatuaż.

– potwierdza farmaceuta z Apteki Drohobycka we Wrocławiu.

  1. Wszystko z umiarem

Aby tatuaż dobrze się goił wystarczą cienkie warstwy masełka. „Im więcej tym lepiej”w tym wypadku się nie sprawdza! Smarujcie go 3-4 razy dziennie, aż całkowicie się zagoi. Jak to rozpoznać? Dopóki nie zejdzie każdy strupek, a naskórek nie będzie gładki – jeśli nadal się goi, tatuaż jest jakby „wypukły”. Absolutnie nie zakładajcie żadnych opatrunków czy folii!

  1. Przemywanie

Przez pierwsze 2 tygodnie tatuaż wymaga częstego przemywania, ponieważ może wydzielać się
z niego osocze. To jest proces naturalny! Nie jest to tatuaż z henny, a wprowadzanie tuszu pod skórę.

  1. Zagojony tatuaż

Tatuaż już się zagoił, ale co dalej? Teraz musicie dbać o niego regularnie. Smarujcie go regularnie Tattoo Butterem, by skóra była nawilżona, a tatuaż cały czas zachwycał wyglądem.