fbpx

Ibrahimović prezentuje nowe tatuaże. 50 imion głodujących dzieci.

Piłkarz Paris St Germain Zlatan Ibrahimović po raz kolejny zaszokował. Zaliczany do największych gwiazd światowego futbolu zawodnik uwielbia kontrowersje i w czasie swojej kariery wywoływał wiele skandali. Po sobotnim meczu francuskiej ekstraklasy pomiędzy PSG i Caen znów znalazł się na ustach mediów, jednak tym razem wzbudził wyłącznie szacunek.

Już w drugiej minucie zdobył imponującego gola po czym zdjął koszulkę i zaprezentował światu kilkanaście nowych dziar. Sędzia zgodnie z przepisami nagrodził ten występek żółtą kartką, a komentatorzy popadli w konsternację. Faktem jest, że klata Zlatana wygląda jak obdrapane drzwi w windzie bloku z lat 70 lub ostatnia strona w zeszycie jedenastolatka, jednak tuż po meczu piłkarz wyjaśnił co jest grane.

Piłkarz wydziabał (tymczasowo) imiona 50 dzieciaków, które zmarły z głodu, wspierając w ten sposób akcję World Food Programme. – 805 milionów ludzi cierpi z powodu głodu na świecie. Chciałem przypomnieć światu o tym problemie i nakłonić moich fanów, aby wspierali ich tak samo jak mnie – wyjaśnił Szwed.

Kto jak kto, ale Zlatan wie o czym mówi. Jego rodzice uciekli z ogarniętej wojną Jugosławii, a on sam za dzieciaka nie zawsze miał co włożyć do ust. Z resztą sami sprawdźcie video stworzone przez Ibrahimovićia!