fbpx

Arsen Fuchs

Jak zaczęła się twoja przygoda z tatuowaniem?

Zaczęło się w dzieciństwie. Od dziecka byłem zachwycony obrazami na skórze, późnej nastąpił czas na pierwszy tatuaż na mojej skórze i w tej samej chwili odczułem, że chciałbym spróbować robić to sam. Zaczynałem jak większość w domu, następnie otworzyłem swoje pierwsze studio na Ukrainie. Po przeniesieniu się do Wrocławia otworzyłem swoje studio.

Planowałeś od samego początku karierę tatuażysty? 

Nigdy nie myślałem o tym jako „karierze”, ale zawsze mi się podobał ten zawód. Dla mnie to było hobby, które przerosło z czasem w coś bardziej poważnego i ciekawego.

Jesteś samoukiem czy uczyłeś się pracy w studiu?

Jestem samoukiem, nie wiem, czy dobrze, czy źle. Na pewno było trudniej, bo jak zaczynałem, nie mogłem podpatrywać, jak ktoś inny pracuje. Za to metodą prób i błędów nauczyłem się wszystkiego sam. Dzięki temu rozumiem, co, jak i dlaczego się robi.

Kiedy trafiłeś do profesjonalnego studia?

3 lata temu, kiedy otworzyliśmy z kolegami swoje pierwsze studio na Ukrainie. 

Ćwiczyłaś najpierw na sobie?

Oczywiście.

Jaki jest twój styl tatuowania? Jak go wypracowałeś? 

Nie potrafię określić go jednym słowem. Są w nim elementy dotworku, szkicu oraz czasami ryciny. Wypracowywałem go postępowo, jeszcze rok temu moje prace były w mocno nasyconym, kolorowy neotradycyjnym stylu. W międzyczasie się zacząłem bawić z kropkami etc., z czasem zacząłem odchodzić od neotrad i iść w stronę dotworku. Czerń, kropki i kreski, dają mi znacznie więcej satysfakcji niż kolor.

Skąd czerpiesz inspiracje? 

Z różnych rzeczy głównie obrazy, muzyka oraz filmów.

Są motywy, których się nie podejmiesz? Jak, tak to jakie?

Tak, symbol nieskończoności i pióra.

Czujesz stres podczas tatuowania?

Dobre pytanie. Wszystko zależy od klienta, jeśli jest otwarty i nastawiony na rozmowę to nie ma żadnego stresu.

Jesteś wstanie policzyć, ile mniej więcej tatuaży wykonałaś? 

Niestety nie.

Co uważasz za najważniejsze w procesie gojenia?

Najważniejszym jest przytrzymywać się rad tatuatora po skończonej sesji i używać profesjonalnych produktów, np. maseł od LoveInk 🖤 To naprawdę jest proste. 

Dodaj komentarz